DEEPCOOL RF120 W Single Color LED Fan ( RF120W ) - 120mm 9-Blade White LED Cooling Fan with 3-pin/LP4 Power Connector DP-FLED-RF120-WH
In stock
Add to cart
Fan Dimensions: 120 x 120 x 25 mm (4.7 x x 4.7 x 1 inch)
Fan Weight: 150g (0.33 lb)
Fan Speed: 1300 RPM ± 10%
Fan Air Flow: 48.9 CFM ± 10%
Fan Air Pressure: 1.32 mmH2O (Max)
Fan Noise Level: 21.9 dBA
MTTF: 20,000 hours
Bearing Type: Hydro Bearing
Power Connector: 3-Pin / LP4
Fan Rated Voltage: 12 VDC
Fan Rated Current: 0.16 ± 0.02A
Power Consumption: 1.92 ± 0.2W
💡 Suggested alert: ₱230 [ Use this ]
Build Your Custom PC
SKU: DP-FLED-RF120-WH Category: Tag:
  • 9-blade Fan Provides Balanced Airflow and Air Pressure
  • Power Connector:3-pin for Motherboard / LP4(Molex IDE 4-pin, NOT PWM Mini 4-pin) for PSU
  • Silent Fan, Noise:21.9 dBA, 1300 RPM, 48.9 CFM